Kontakt

Thea Privata Grundskola Linköping
Kungsgatan 33
582 18 Linköping

linkoping@theagrundskola.se
070-240 40 31

Skolledning
Namn Mentor i Befattning/undervisningsämnen Mejladress Telefon
Anders Noebe Bitr. Rektor, Leg. lärare. Ma, Fy anders.noebe@theagrundskola.se 072-007 47 50
Anne Lindblad Silfverswärd Rektor anne.lindblad@theagrundskola.se 070-240 40 31
Lina Almgren 7a Leg. lärare. Sv, Ty och Ret, Förstelärare, Kvalitet lina.almgren@theagrundskola.se 072-007 47 02
Magnus Andersson 9a Arbetslagsledare, Leg. lärare. Idh, Eng, Hi magnus.andersson@theagrundskola.se 070-090 52 28
Per Ander 8a Arbetslagsledare, Leg. Lärare, Studie- och yrkesvägledare. Hi, Rel, Idrott per.ander@theagrundskola.se 072-007 47 50
Tobias Adolfsson 7a Arbetslagsledare, Förstelärare,   Leg. lärare. Mu tobias.adolfsson@theagrundskola.se 072-007 47 02
Lärare
Namn Mentor i Befattning/undervisningsämnen Mejladress Telefon
Christina Koberstein Holgersson 6a Leg. lärare. Hkk, Sv, Rel, Hi, Ret christina.holgersson@theagrundskola.se 072-007 47 02
Daniel Anderwall Sjöholm 8a Leg. lärare Sv, Ret daniel.anderwallsjoholm@theagrundskola.se 072-007 47 50
Emil Skala 7c Leg. lärare. Ma, Bi, Tk emil.skala@theagrundskola.se 072-007 47 02
Fredrik Forsberg 7c Leg. lärare. Ma, Eng fredrik.forsberg@theagrundskola.se 072-007 47 02
Henrik Nyblom 9a Leg. lärare Idh, Rel, Ge, henrik.nyblom@theagrundskola.se 070-090 52 28
Jasenka Cvetojevic 9c Leg. lärare. Eng, Sp jasenka.cvetojevic@theagrundskola.se 070-090 52 28
Josefine Ernholm 6a Lärare Textilslöjd, SvA, Ret Josefine.ernholm@theagrundskola.se 072-007 47 02
Julia Wass 8b Leg. Hi, Rel, SvA Julia.wass@theagrundskola.se 072-007 47 50
Lisa Larnesjö 9c Leg. lärare Sv, SvA, SH lisa.larnesjo@theagrundskola.se 070-090 52 28
Maja Pasic 8c Lärare Sp, Eng maja.pasic@theagrundskola.se 072-007 47 50
Marcus Blomfeldt 7b Leg. lärare, förstelärare, IT ansvarig, Bd, Eng marcus.blomfeldt@theagrundskola.se 072-007 47 02
Martin Nilsson 8c Leg. lärare. Ma, Ret, Sh Martin.2.Nilsson@theagrundskola.se 072-007 47 50
Mattias Högström 8b Leg. lärare. Ma, Bi, Ke mattias.hogstrom@theagrundskola.se 072-007 47 50
Mona Rahm 7b Leg. lärare Slöjd (trä och metallslöjd) mona.rahm@theagrundskola.se 072-007 47 02
Oscar Tillaeus 9b Leg. lärare. Ge, Hi, Sh Oscar.tillaeus@theagrundskola.se 070-090 52 28
Susanna Karlbom 9b Leg. lärare. Eng, Fr Susanna.karlbom@theagrundskola.se 070-090 52 28
Ulrika Balla Leg. lärare. Tk, Ma, Bi ulrika.balla@theagrundskola.se 070-090 52 28
Elevhälsa
Namn Befattning/undervisningsämnen Mejladress Telefon
Hanna Nilsson Skolkurator hanna.nilsson@theagrundskola.se 070-168 00 52
Linn Ring Skolsköterska linn.ring@theagrundskola.se 070-454 12 71
Resurspedagog/Skolvärd
Namn Befattning/undervisningsämnen Mejladress Telefon
Cecilia Graesen Skolvärd cecilia.graesen@theagrundskola.se 070-454 12 78
Daniel Hellström Resurspedagog daniel.hellstrom@theagrundskola.se 070-454 12 78