Kontakt

Thea Privata Grundskola Linköping
Kungsgatan 33
582 18 Linköping

linkoping@theagrundskola.se
070-240 40 31

Frånvaroanmälan sker via SchoolSoft.

 

Skolledning
Namn Mentor i Ämne/Befattning Mejladress Telefon
Anders Noebe 9c Bitr. rektor, Ma, Fy anders.noebe@theagrundskola.se 013-470 03 12
Anne Lindblad Silfverswärd Rektor anne.lindblad@theagrundskola.se 070-240 40 31
Marcus Andersson 7a Koordinator, Ma, Tk marcus.andersson@theagrundskola.se 013-470 03 10
Susanne Gustafsson 9a Bitr. rektor, Sv susanne.gustafsson@theagrundskola.se 013-470 03 10
Lärare
Namn Mentor i Ämne/Befattning Mejladress
Agnes Wolving 7c Sp agnes.wolving@theagrundskola.se
Christina Holgersson 7a Hkk christina.holgersson@theagrundskola.se
Emelie Brandén 8c Sl, Sva, Eng emelie.branden@theagrundskola.se
Lina Almgren 8d Sv, Ty och Ret lina.almgren@theagrundskola.se
Magnus Andersson 9a Idrott magnus.andersson@theagrundskola.se
Marcus Blomfeldt 8c Förstelärare, Bd, Eng marcus.blomfeldt@theagrundskola.se
Martin Nilsson 9c Ma, Ret Martin.2.Nilsson@theagrundskola.se
Mattias Högström 9b Ma, Bi, Ke mattias.hogstrom@theagrundskola.se
Niklas Lindberg 7c Sv, Ret niklas.lindberg@theagrundskola.se
Oscar Tillaeus 7b Ge, Hi, Sh Oscar.tillaeus@theagrundskola.se
Per Ander 9b Studie- och yrkesvägledare, Hi, Rel, Idrott per.ander@theagrundskola.se
Susanna Karlbom 7b Eng, Fr Susanne.karlbom@theagrundskola.se
Tobias Adolfsson 8d Förstelärare, Mu tobias.adolfsson@theagrundskola.se
Elevhälsa
Namn Ämne/Befattning Mejladress Telefon
Anette Sundin Specialpedagog och speciallärare Anette.Sundin@theagrundskola.se 013-14 58 05
Linn Ring Skolsköterska linn.ring@theagrundskola.se 070-454 12 71
Sofie Nathanson Kurator sofie.nathanson@theagrundskola.se 0701-68 00 52
Resurspedagoger
Namn Ämne/Befattning Mejladress
Cecilia Graesen Resurspedagog cecilia.graesen@theagrundskola.se
Daniel Hellström Resurspedagog daniel.hellstrom@theagrundskola.se
Salah Aldeen Mufti Resurspedagog salah.aldeenmufti@theagrundskola.se