Kontakt

Thea Privata Grundskola Linköping
Kungsgatan 33
582 18 Linköping

linkoping@theagrundskola.se
013-14 58 05

Frånvaroanmälan sker via SchoolSoft.

Ledning

Anne Lindblad Silfverswärd
Anne Lindblad Silfverswärd, Rektor 076-297 16 47 anne.lindblad@theagrundskola.se

Lärare

Tobias Adolfsson
Tobias Adolfsson, Lärare i musik 013-4700310 tobias.adolfsson@theagrundskola.se
Emelie Andersson
Emelie Andersson, Lärare i textilslöjd och religionskunskap 013-4700310 emelie.andersson@theagrundskola.se
Magnus Andersson
Magnus Andersson, Lärare i idrott och hälsa 013-4700310 magnus.andersson@theagrundskola.se
Marcus Andersson
Marcus Andersson, Lärare i matematik och teknik 013-4700310 marcus.andersson@theagrundskola.se
Marcus Blomfeldt
Marcus Blomfeldt, Lärare i bild och engelska 013-4700312 marcus.blomfeldt@theagrundskola.se
Susanne Gustafsson
Susanne Gustafsson, Arbetslagsledare, lärare i svenska 013-4700310 susanne.gustafsson@theagrundskola.se
Mattias Högström
Mattias Högström, Lärare i matematik, biologi och kemi 013-4700311 mattias.hogstrom@theagrundskola.se
Anders Noebe
Anders Noebe, Arbetslagsledare lärare i matematik och fysik 013-4700312 anders.noebe@theagrundskola.se
Martin Torneby
Martin Torneby, Arbetslagsledare lärare i idrott och hälsa och trä- och metallslöjd 013-4700311 martin.torneby@theagrundskola.se
Oscar Tillaeus
Oscar Tillaeus, Lärare i geografi, historia och samhällskunskap 013-4700311 Oscar.tillaeus@theagrundskola.se
Martin Nilsson
Martin Nilsson, Lärare i matematik och retorik 013-4700312 martin.2.nilsson@theagrundskola.se
Lina Almgren
Lina Almgren, Lärare i svenska, tyska och retorik 013-470 03 10 lina.almgren@theagrundskola.se
Agnes Wolving
Agnes Wolving, Elevassistent, lärare i spanska agnes.wolving@theagrundskola.se
Emily Karlsson
Emily Karlsson, Lärare i matematik och engelska 013-4700310 emily.karlsson@theagrundskola.se
Daniel Hellström
Daniel Hellström, Elevassistent 013-470 03 12 daniel.hellstrom@theagrundskola.se
Elsa Wästlund
Elsa Wästlund, Lärare i franska och historia, mentor i 8a 013-4700310 elsa.wastlund@theagrundskola.se

Elevhälsa

Sofie Nathanson
Sofie Nathanson, Kurator 0701-68 00 52 sofie.nathanson@theagrundskola.se
Moa Collin
Moa Collin, Specialpedagog moa.collin@theagrundskola.se
Linn Johansson
Linn Johansson, Skolsköterska 013-13 69 23 linn.johansson@theagrundskola.se